Nasza technologia zapewnia organizatorom wydarzeń narzędzia umożliwiające dostosowanie imprez do środków bezpieczeństwa COVID-19 i poprawy ogólnych wrażeń fanów.

Firma Ticketmaster, światowy lider w zaawansowanych technologiach sprzedaży biletów, ogłasza opracowanie SmartEvent, zestawu narzędzi technologicznych, które umożliwią fanom bezpieczny powrót do wydarzeń na żywo. SmartEvent daje organizatorom możliwość dostosowania wydarzeń do zmieniających się potrzeb w zakresie przepustowości, odległości i innej logistyki podczas koncertów, wydarzeń sportowych, pokazów kabaretowych i innych. Wiele z tych możliwości zapewni długoterminową wartość wdrożeniową, otwierając nowe możliwości dla fanów.

“Wiemy, że fani na całym świecie chętnie wracają do wydarzeń na żywo, a SmartEvent zapewnia organizatorom imprez szereg rozwiązań, które pomogą to umożliwić ” powiedział Mark Yovich, prezes Ticketmaster International. „SmartEvent łączy naszą zaawansowaną platformę technologiczną z wiodącymi w branży informacjami, dzięki czemu Ticketmaster znajduje się w wyjątkowej pozycji ułatwiającej powrót wydarzeń na żywo.”  

Droga powrotna do wydarzeń na żywo będzie wyglądać inaczej na rynkach na całym świecie w zależności od lokalnych warunków i przepisów. Oferta Ticketmaster SmartEvent zapewnia gospodarzom wydarzeń narzędzia potrzebne do działania w tym nowym środowisku, zapewniając jednocześnie fanom spokój ducha.

MIEJSCA I DOSTĘP

Nasz system oferuje szereg narzędzi, które pozwalają organizatorom zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność w organizacji miejsc siedzących i dostępu do nich.

Unikalne strategie miejsc dla każdego wydarzenia dostosowane do zmieniających się przepisów dotyczących dystansu społecznego dają organizatorom możliwość maksymalizacji przychodów.

Narzędzie Timed Entry Tool firmy Ticketmaster umożliwia organizatorom podawanie fanom konkretnych godzin i sposobów wejścia, aby zarządzać napływem ludzi do obiektu. Ponadto narzędzia monitorowania liczby wejść pomagają w unikaniu zatorów. Platforma Ticketmaster może również wysyłać do fanów powiadomienia push z przydatnymi informacjami w czasie rzeczywistym, na przykład o tym, która brama jest najbliżej jego położenia lub wyznaczone plany wyjścia ustalone przez obiekt. Obsługiwana jest również niestandardowa komunikacja bezpośrednio do posiadaczy biletów przed i po wydarzeniu.

BEZKONTAKTOWO I SAMOOBSŁUGOWO

Ticketmaster był pionierem w rozwoju biletów cyfrowych w 2017 roku, a teraz uruchamia jeszcze nowsze możliwości w zakresie doświadczeń bezdotykowych.

SmartEvent może przekształcić tradycyjną kasę w kasę zbliżeniową, z możliwością obsługi wszystkich transakcji biletowych, obsługi konta lub zwrotów kosztów, jednocześnie zmniejszając potrzebę fizycznych interakcji między fanami a personelem. Fani zameldują się na wydarzeniu za pomocą skanerów zbliżeniowych, które uzyskują dostęp do biletów cyfrowych na urządzeniu mobilnym, zapewniając szybsze wejście.

Jako lider w bezkontaktowej obsłudze Ticketmaster przeprowadza wiele wydarzeń, podczas których większość uczestników korzysta z biletów cyfrowych. Niedawno Kansas City Chiefs otworzyli sezon NFL 2020, gdzie 100% fanów wchodziło na mecz za pomocą biletów cyfrowych. Po raz pierwszy na imprezie tej skali nie zeskanowano ani jednego papierowego biletu.

INTEGRACJA Z INNYMI APLIKACJAMI I USŁUGAMI

Elastyczna platforma Ticketmaster w połączeniu z jej fundamentem w postaci cyfrowej sprzedaży biletów umożliwia wprowadzenie nowych funkcji z rekordową szybkością. Działając w ponad 30 krajach, Ticketmaster zajmuje pierwsze miejsce w rozwoju nowych technologii, bezpieceństwa i logistyki na całym świecie, które mogą zostać zintegrowane z jego platformą.

Bezpieczny transfer biletów zapewnia organizatorom znajomość każdego fana w budynku, nawet jeśli bilet zmienił właściciela kilka razy po zakupie na Ticketmaster. Daje to organizatorom kluczowe rozwiązanie w zakresie śledzenia kontaktów w dziedzinie zdrowia publicznego z możliwością dostarczania informacji organom lokalnym zgodnie z wymaganiami, aby umożliwić szybką analizę. Ticketmaster współpracuje również z organizatorami wydarzeń i obiektami, rozważając, jak i kiedy uwzględnić wyniki testów COVID-19 i partnerów diagnostycznych jako kryteria wejścia na wydarzenia na żywo.

Ticketmaster będzie nadal koncentrować się na opracowywaniu i integrowaniu funkcji, które pomogą organizatorom wydarzeń ulepszyć każdy etap interakcji z fanami. Zwiększona łączność pozwoli fanom spersonalizować swoje doświadczenia przed, w trakcie i po koncercie.

„Chociaż początkowo miały na celu pomóc fanom i organizatorom w powrocie do wydarzeń, niektóre z tych innowacji usprawnią procesy i unowocześnią organizację imprez na dłużej” – kontynuował Yovich. „Jesteśmy przekonani, że branża wyjdzie z obecnej sytuacji obronną ręką, a nasza najnowsza technologia, lokalna wiedza, globalny zasięg i spostrzeżenia fanów będą kluczowe w wyznaczeniu kierunku zmian.